Ankara’da Gelinlik Nereden Alınır ?

Gelinlik seçimindeki ilk adım nereden alabileceğinize karar vermektir. Geleneksel olarak terziye diktirmenin yanı sıra artık hazır ya da kiralama seçenekleri de sıklıkla tercih ediliyor.
Gelinlik Nereden Alınır

Nikah tarihine kadar olan süre, provalar için ayırabileceğiniz vakit, gelinlik için ayırdığınız bütçe belirleyici kriterler. İşte seçenekler:
Gelinlik Nereden Alınır

Moda evinden :

Moda evindeki stilist tarafından kendi tasarımlarından seçilen gelinlik modelleri sizin için üretileceği için diğer seçeneklerden temin edilecek gelinliğe göre bedeli daha yüksek olacaktır. Moda evinde isteğiniz doğrultusunda tek üretim bir gelinliği sizin ölçülerinize uygun olarak düzenleyebilir.

Terziden :

Gelinlik terziye diktirilebilir. Belli bir model üzerinde anlaştıktan sonra kumaşı alınarak ölçülerinize uygun olarak gelinlik hazırlanır. Terziniz ölçülerinize göre kağıt üzerinde patron çıkarıp üzerinizde deneme yapacak, ardından kumaşınızı biçerek dikecektir.

Referanslara özen göstermek, sizin isteklerinizi kumaşa doğru yansıtacak doğru terziye ulaşmak için olmazsa olmaz.
Terzi ile ortalama 6-7 prova yapmak, zaman planınızda yer almalı.
Gelinlik Nereden Alınır

Butikten :

Sahip oldukları mağazalarda çeşitli gelinlik markaları ile gelinlik satışı yapan butikler. Bu tip butiklerde farklı marka ve modelleri de bulunabilir. Farklı bedenleri olan gelinlikler müşteri ihtiyaçlarına göre düzenlenebilir.

Hazır gelinlik satan mağazalardan alacağınız gelinlik sizin ölçü ve talepleriniz dikkate alınarak düzenlenir. Bu durumda daha az prova (ortalama 2-3) ihtiyacı duyulur . Daha ekonomik ve güvenli bir çözüm olabilir.

 
Gelinlik Nereden Alınır

Kiralanabilir:

Eğer gelinlik için bütçe ayırmak istemiyorsanız gelinlik kiralayan mağazalarda her beden ve modelde gelinlikler ölçülerinize uydurulup günlük olarak kiralanabiliyor. Bazı mağazalar diktirdiğiniz gelinliği kiralama için sizden alabiliyor. Böylece gelinlik ilk kez sizin tarafınızdan giyilmiş oluyor.