A Kesim Gelinlik Modelleri

A kesim gelinlik modelleri

Her tarza, her vücut tipine ve düğün mekanına uyumlu A kesim gelinlik modelleri en çok tercih edilen gelinlik silüetleri arasında yer almaktadır. Uyumlu bir etek tarzı olan A kesim gelinlik modelleri, prenses kesim gelinliklere bir alternatif olan kabarık gelinlikler grubunda yer alıyor.

A kesim gelinlik modelleri

A Kesim Gelinlik Nedir?

A tipi gelinlik, bir gelinin düğün için seçebileceği en rahat kesimler arasındadır. Bele mükemmel bir şekilde oturan hacimli bir eteğe doğru akan bir ya da üst bedeninizi vurgulayan ve alt yarınıza kadar gevşek bir şekilde akan bir elbise arıyorsanız, A kesim bir gelinlik tam size göre. Kişisel tarzınızı öne çıkaracak detayları ve süslemeleri kucaklayabileceğiniz klasik bir şekil.
A kesim gelinlik modelleri

A kesim gelinlik modelleri kime yakışır?

Bedene oturmaması sebebi ile, tüm vücut tipindeki gelinler A kesim gelinlikleri rahatlıkla tercih edebilirler. A kesim gelinlik modellerinin tüm gelinlik kumaş seçenekleri ile uyumlu olması da bu modelleri ön plana çıkarıyor.

Kısa boylu gelinler; belden kesintisi olmayan, tek parça halinde gelen A kesim gelinlikler ile istedikleri görünümü yakalayabilirler.

Belinize sıkıca oturan, A kesim kuyruk detaylı bir gelinlik ile olduğunuzdan daha ince ve uzun gözükebilirsiniz. Bu tarz A kesim gelinlikler, kilolu gelinler için de ideal modeller arasındadır.

A kesim gelinlik modelleri

A kesim gelinlikler hangi vücut tiplerine uyum sağlar?

İdeal vücut tipi kum saatinden armut vücut formuna, elma vücut tipinden dikdörtgene, ters üçgene kadar bütün vücut tipleri bu kesimi tercih edebilir.

Özellikle minyon ve orta boylu gelinler için idealdir. Basen ve kalça kısmınız biraz geniş, beliniz ise orta kalınlıkta ise bu modeller en büyük kurtarıcınızdır.

Yüksek belli, ince askılı az kabarık bir kesim belinizin inceliğini ortaya çıkaracak omuz, bel ve basen orantınızı en iyi şekilde yansıtacaktır. Bu model gelinlikler armut vücut tipine sahip kısa boylu gelin adayları içinde ideal olacaktır.

Armut tipi vücut yapısına sahip iseniz en doğru seçim A kesim gelinlik olacaktır. Bu seçimle fazlalıklar gölgelenirken, ilginin ince olan üst kısma kayması sağlanacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise seçeceğiniz gelinliğin etek uçlarında dantel bordür olmaması. Bu boyunuzun daha kısa gözükmesine sebep olabilir. Düz tül ya da ışıltılı bir kumaştan tasarlanmış etekler sizin için ideal olacaktır.

A kesim gelinlik modelleri

A kesim gelinlik düğün için rahat mı?

Kullanımı çok rahat olan A kesim gelinlik, her ortama ve her bedene uyum sağlayabilen özelliği ile en çok tercih edilen gelinlik kesimidir. Ayrıca kısa boyluları daha uzun gösteren gelinlik modellerinden biridir.
A kesim gelinlik modelleri

A kesim gelinlik modeli için tercih edilecek saç stili

Tarz olarak sade ve romantik beğeniye sahip olan gelin adayları, dantellerle detaylandırılmış olan bir model ile oldukça hoş görünür. Tamamlayıcı olarak sade ve göz yormayan saç modelleri tercih edilebilir.

A kesim gelinlik modelleri

A kesim gelinlik modeliyle tercih edilecek duvaklar

A kesim gelinlikler duvak konusunda da uyumlu tarzını sürdürüyor. Eğer uzun bir duvak isteniyorsa katedral ya da şapel tipi bir duvak tercih edilebilir.

Önerimiz, klasik bir tercih olan A kesim gelinlik modelleri ile çok iddialı bir duvak kullanmama yönündedir. Duvak modeli olarak dirsek hizasında ya da parmak ucunda biten bir tasarımın, bu modelinin klasik görüntüsüyle daha çok uyum sağlayacaktır. Bunun en güzel örneği olarak Kate Middleton’ın duvak seçimini gösterebiliriz.

Arzu edildiğinde dirsek hizasında bir duvak ile daha rahat hareket etme imkanı yakalanabilir.

A kesim gelinlik modelleri

A kesim gelinlikle uyumlu yaka türleri nelerdir?

Yaka seçimi bedenin üst bölümüyle ilgili olduğu için vücut tipine uygun bir yaka modeli tercih edilmelidir.

A kesim gelinlik ile genellikle straplez, kayık ve V yaka tipleri kullanılır. Ünlü tasarımcıların son koleksiyonlarını incelediğimizde A kesim gelinlik modelleri ile uyumlu straplez yakaların ön planda olduğunu görüyoruz.

A kesim gelinlik modelleri hangi mekanlarda tercih edilebilir?

Kulüp ve davet alanları, otel düğünleri, kır düğünleri, sosyal tesisler, …
A tipi gelinlik modelleri kumaşta, yakada, kuyrukta, duvakta uygun düzenlemeler ile tüm düğün mekanlarına uyumlu hale getirilebilir.

Kır düğününde, az kabarık A kesim bir gelinlik modeli kumaşında uçuş uçuş ince hareketli kumaşlar, tüller tercih edilebilir.

Otelde ya da tarihi bir mekanda kumaşı ağırlaştırıp, taş işlemeler, organzeler, parıltılı detaylar eklenebilir. V yakalı ya da kayık yakalı A kesim gelinlik modelleri düşünülebilir.

Kulüp ve davet alanlarında, modern A tipi gelinlik modelleri tercih edilebilir. Yırtmaçlı, asimetrik kesimli, tek omuzlu A model gelinlik modeller bu mekanlar için oldukça uygun olacaktır.

Aradığınız gelinlik modelini sayfamızda bulamadınız mı? Aşık olacağınız onlarca A Kesim Gelinlik Modeli için sizi mağazamıza bekliyoruz.

  Randevu için (0312) 466 7914 nolu telefonu arayın
  ya da aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım. Telefon ile onaylanmayan randevular geçersizdir.

  Adınız Soyadınız (gerekli):

  Epostanız (gerekli) :

  Cep Telefonunuz (gerekli) :

  Özenle seçilmiş tasarımcılar tarafından şekillenen gelinlik markalarının en özgün ve göz alıcı A kesim gelinlik modelleriyle zarafetin kalite ile buluştuğu koleksiyonlar, Ankara gelinlik dünyasına yeni bir soluk getirdi.

  Dantelle, oluşturduğu koleksiyonların kalitesi ile en beğenilen, en çok tercih edilen A kesim gelinlik modellerini mağazasında beğeninize sunuyor.

  Etiketler: A Kesim Gelinlik Modelleri 2022, A Kesim Gelinlikler, A tipi gelinlik, A model gelinlik, gelinlik a kesim, gelinlik modelleri a kesim, a gelinlik, a form gelinlik, ağ model gelinlik